piątek, 31 października 2014

Kontroluj swoje życie

Nie będzie chyba zaskoczeniem, gdy powiem Ci, że każdy ma spadki motywacji? Masz cel, realizujesz go konsekwentnie, rozwijasz się, ale nagle coś idzie nie tak. Przestajesz widzieć korzyść, podłamujesz się, nie widzisz sensu robić tego dalej, niezależnie co by to nie było. Przestajesz, nie rozwijasz się, następuje krok w tył. Tego chcesz?


 Chcę Ci pokazać, że droga do sukcesu wcale nie jest taka jaką kreują optymiści albo nasza wyobraźnia. Nie osiąga się celu w tydzień, miesiąc, a czasem nawet i nie w rok. O nie, tak nie jest. Tak naprawdę jest to długa, wyboista, pełna spadków formy, zaangażowania i chęci ścieżka. Wiele razy będziesz chciał/chciała zrezygnować i się poddać, bo uznasz, że tak będzie lepiej, łatwiej. Nie rób tego. Nigdy. To od Ciebie zależy jakie będzie twoje życie, co osiągniesz. Nie pozwól na to, by spadki formy, krytyka, zniechęcenie czy potrzeba poświęcenia czasu, zniszczyły to na co ciężko pracujesz. Bądź osobą, która kontroluje swoje życie. Nie uzależniaj swoich decyzji, działań od tego co usłyszysz od drugiej osoby. To, że coś działa na kogoś, wcale nie oznacza, że jest dobre dla Ciebie. Możesz wysłuchać opinii, ale pamiętaj, że nikt za Ciebie nic nie zrobi.

Jak utrzymać stabilizację w dziedzinie życia,  w której chcemy się spełniać?

Żyj z ludźmi, którzy będą Cię wspierać, popychać do przodu, cieszyć się Twoim sukcesem. Nigdy nie szukaj osób, które ciągną Cię w dół, mimo dobrej relacji z nimi. Odetnij się. Przebywając z ludźmi sukcesu, chcesz być taka/taki jak oni. Nabierasz przekonania do tego co robisz, motywujesz się, napędzasz Sam/a Siebie. Nie ma możliwości zrezygnować, gdy twoim otoczeniem są ludzie zaangażowani, pewni siebie, ambitni. A co gdy wokół są osoby bez marzeń, perspektyw? Przystajesz z nimi. Po co się rozwijać skoro jesteśmy równi, obojętność nas zadowala przecież, nie ma sukcesu, nie ma porażki - obojętnie. Tego oczekujesz od życia? Stania w szeregu? Odpowiedz uczciwie na wszystkie te pytania i zobacz jakimi ludźmi się otaczasz, czy wpływają pozytywnie na Ciebie. Nie rezygnuj z marzeń, mimo wszystko, wszelkich przeciwności, dąż do tego celu, który będzie 100% Twój! Nie pozwól obawie o to, ile zajmie osiągnięcie czegoś, przeszkodzić Ci w robieniu tego. Czas i tak upłynie, a możemy równie dobrze wykorzystać go w najlepszy możliwy sposób.
Earl Nightingale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz