czwartek, 23 października 2014

Podejmij decyzję


Nie znam Ciebie, a ty prawdopodobnie nie znasz mnie, a przynajmniej nie w zadowalającym stopniu. A mimo to, udowodnię Ci jak wiele o Tobie wiem. Zapewne albo się uczysz, studiujesz, pracujesz, rozwijasz swoje hobby. No okej, super. A co z tego masz?

Wiesz czego chcesz? Jaki jest twój kolejny cel i kroki jakie podejmiesz, żeby go zrealizować? Nie. Nie zaprzeczaj, bo jak zaczniesz się zastanawiać to sam/a dojdziesz do tego wniosku. To nie jest krytyka. To jest ocena rzeczywistości. Mało kto wie czego oczekuje od życia i co chce osiągnąć. Jedni mówią ''żyję chwilą'', inni ''mam czas''. Też wyznaję zasadę, aby nie martwić się tym co będzie, tylko czerpać radość z tego co mam, tu i teraz. Ale musisz nauczyć się odróżniać ''bycie szczęśliwym w teraźniejszości'' od '' nie mam celów, samo się ułoży''. Dlaczego mamy nie korzystać z tego, że mamy wpływ na to jak będzie wyglądało nasze życie, jak efektywne będą nasze działania i co osiągniemy. Co z tego, że powiem, chce mieć to i to i to, a nic z tym nie zrobię?. Definują nas nasze czyny, nie słowa. Gadanie jest tanie, wiesz?

Znajdź cel, wyznacz kroki, ustal swoją metodę, realizuj ją, osiągnij sukces. Tak po prostu. Nawet nie wiesz jaki jest w Tobie potencjał. Mogę opisać motywację, ale to temat do kolejnego postu, więc mówiąc tylko ogólnie, nie ograniczaj Siebie. Nie ma osób zmotywowanych i zdemotywowanych, tak jak nie ma silnej i słabej woli, jest decyzja- chcę to działam, nie chcę to stoję w miejscu i mam co mam. To Twoje życie i jesteś odpowiedzialny za nie i za to jakie będzie. Chyba chcesz odnieść sukces w dziedzinie, która jest dla Ciebie ważna? Sport, muzyka, nowi ludzie, umiejętności, pokonywanie przeszkód. Każdy ma swój cel i musi się go trzymać. Nie okłamuj samego Siebie, zasypując się milionem wymówek. Nie masz czasu? To dlaczego to czytasz, mając link z facebook'a? Ooo tak tylko przeglądasz? Jesteś w klasie maturalnej? Pewnie uczysz się cały dzień i noc. Widzisz? To tylko wymówki, jeśli czegoś chcesz, to jesteś w stanie zrobić wszystko, żeby działać. No, ale oczywiście zależy też od tego jak Ci na tym zależy. Prawda?

''Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!''
Mark Fisher

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz