poniedziałek, 16 marca 2015

Jak zrozumieć kobietę?

 

Ooo tak, czas poznać odpowiedź na to tajemnicze pytanie. Jeśli jesteś mężczyzną i myślisz, że ją rozumiesz.. to jesteś zapewne w błędzie. 

Zacznijmy od definicji

Kobieta - istota potrafiąca robić 5 rzeczy jednocześnie w pełnej koordynacji ruchowej, piękna niezależnie od wieku i pory dnia oraz nocy. Bez niej życie byłoby nudne. Myśli, mówi, chce i robi zupełnie co innego niż można by się spodziewać. Pełna uczuć.

Było wielu śmiałków chcących poznać sekret o co tak naprawdę chodzi kobiecie. To jednak okazało się być nieco cięższe. Zróbmy listę ułatwiającą to zadanie.


(czytaj z przymrużeniem oka, od każdej zasady są wyjątki :) )

1 Jeśli kobieta mówi ''o nic nie chodzi, daj spokój'' to albo przeczytaj całą waszą konwersację kilka godzin wstecz i szukaj błędu lub naprawdę o nic nie chodzi, tylko ma taki humor bo tak, w tym problem, że tego nie rozróżnisz..

2 Kwiatki, prezenty, kino i cały asortyment - tak kobiety to lubią i tyle im wystarczy do szczęścia NIE TYLKO w walentynki, rocznicę, imieniny. To sprawia nam przyjemność, nie chodzi o bukiet 99 róż, kolację 5-daniową, ale o gesty w zwykłe dni :)

3 Nie potrafimy precyzyjnie określać czego chcemy, jeśli czasem słyszysz ''Chciałabym coś; zjadłabym coś, obejrzałabym coś'' to właśnie ten moment. To coś może być wszystkim i niczym. No niestety

4 Zakupy - temat rzeka, tak my kochamy zakupy, wyprzedaże, biżuterię, nowe kolekcje, galerie handlowe. Podobno to najlepszy polepszacz humoru, mimo że idąc z nami czujecie się jak na torturach, to chyba jest to zapisane w genach, my to kochamy, wy nie

5 Dieta od jutra - jutro - magiczna kraina, w której znajdują się wszelkie marzenia i plany.  Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby zacząć diety i treningu OD jutra. W tym momencie należy zrobić niesamowicie prostą i skuteczną rzecz w tym kierunku - Chodź zaczniemy razem. Nawet nie wiecie ile szczęścia może dać kobiecie takie zdanie, wiedza, że ma wasze wsparcie :) Wtedy magiczna kraina ''jutro'' zostanie odnaleziona


6 Płacz na filmach - zjawisko powszechnie znane niezależnie od gatunku filmowego. Łzy płynące równie mocno, gdy filmowa para się rozstaje i gdy pies ucieka z domu. Potok uczuć przy scenie końcowego pocałunku. Kobiety przeżywają nawet sceny filmowe niekiedy utożsamiając się z bohaterami, trzeba się z tym pogodzić i kupić im chusteczki. 

7 Makijaż - ile ludzi tyle opinii
- wyrywa brwi, później odmalowuje
- nakłada proszki i płyny, mimo że nie widać żadnej różnicy
Tak może to wyglądać z męskiego punktu widzenia, ale tak czasem mamy, że nawet makijaż poprawia nam humor, a jeśli jest odpowiedni podkreśla piękno kobiety zamiast je psuć, a o to chyba chodzi :)

8 Nie mam się w co ubrać - no bo nie ma. Pełna szafa, komoda i 3 szuflady. To jest paradoks. Kupujemy ubrania, nosimy, a po tygodniu znowu deficyt, mimo że w szafie się nie mieści. Kluczem jest to, że one nam się nudzą, a jak wiadomo, kobieta nie nosi cały czas tego samego, to jest chyba problem niemożliwy do rozwiązania :)

9 Nie to tak - no właśnie nie do końca. Są dni, że kobieta do chodzący sarkazm. Krótka inscenizacja
- Jesteś zła?
- nie ( tak, jest zła, szukaj co powiedziałeś źle)

- na pewno nie masz nic przeciwko, że wychodzę z kumplami?
- nie (ma coś przeciwko, ale że cię kocha i nie chce cię ograniczać to nic nie mówi, ale liczy, że szybko wrócisz i dostanie sms)

10 Domyśl się - to jest idealne na zakończenie. No jak można się tego nie domyślić o co chodziło nawiązując do naszej rozmowy 5h temu, przecież to oczywiste, moja mimika dawała ci sygnały. My nie mówimy o co chodzi. Nie i koniec. Podczas kłótni nie usłyszysz - jestem zła, że powiedziałeś to i to. To jest na zasadzie:
 - Jesteś zła?
- tak (faza ucieczki, przyznała, że coś jest nie ok)
- o co? co zrobiłem źle?
- domyśl się
- powiedz, nie wiem o co chodzi
- to jak się domyślisz to daj znać
-...
- podcięłam końcówki tydzień temu, a ty nic, nie wiem czym zasłużyłam na taką obojętność
- Piękna nowa fryzura kochanie

Podsumowując, kobiety są niezwykłe, trzeba je kochać i doceniać i może po prostu nie starać się zrozumieć wszystkiego :)


                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz