wtorek, 19 maja 2015

System nagradzania siebie

Kojarzysz system ‘’zaliczone = ciastko’’?
W skrócie nagradzasz siebie za nawet najmniejszy sukces, koniec ciężkiego tygodnia.. jedzeniem! 

Nie wiem skąd nam wszystkim się to bierze, że uwielbiamy się nagradzać najlepiej słodyczami, alkoholem i tego typu rzeczami, większość ma w głowie złe przekonanie jedzenie=nagroda/rozrywka, prawidłowe jednak to jedzenie=paliwo.
Pokażę Ci pomysł jak lepiej nagrodzić siebie bez konsekwencji w postaci większego rozmiaru ubrań korzystając z prostych rozwiązań.

Słoik przyjemności
Metoda niesamowicie prosta, możliwe że już się pojawiła na moim blogu, lecz w innym zastosowaniu.  Mamy dwie wersje na różnych przykładach:
Po każdym ukończonym treningu wrzucasz 1-2zł do słoika, na którym masz etykietkę na co przeznaczysz z niego pieniądze. Ubrania, kosmetyczka, fryzjer, gra co zechcesz. To ma być nagroda. Pomyśl o ile więcej radości da ci jedna z wyżej wymienionych rzeczy kupionych za pieniądze, na które ciężko zapracowałaś (trening to ciężka robota, bardzo) i możesz je wydać bez wyrzutów o oszczędzanie!

Wersja 2 przydatna dla osób, np na diecie. Znasz to jak idziesz do sklepu i twój rozum mówi jogurt, a serce kitkat? To są najsilniejsze momenty, kiedy ludzie naprawdę tracą zmysły i fakt, że dieta się zaczęła, treningi też schodzą na boczne tory. Słoik okazuje się być zbawieniem.  Gdy czujesz jak twoja ręka sięga po pączka, ale jednak uda ci się zwalczyć pokusę (nielicznym się udaje wygrać tą walkę) po 1 możesz być dumny/a, po 2 kwotę którą zaoszczędziłeś/aś wrzuć do słoika i wykorzystaj w taki sam sposób jak w wersji nr 1.

Metoda jest niesamowicie prosta, nie jest wielkim odkryciem, lecz stosuje ją może 5% społeczeństwa?  Większości rzeczy jesteśmy świadomi, lecz 10% z nich wprowadzamy we własne życie, mimo że wiemy jak bardzo mogą je zmienić na  plus.
Wszystko opiera się na prostej czynności: 
odmówiłeś sobie czegoś co da ci wyrzuty sumienia -> wrzuć kwotę do słoika

Zrobiłeś coś dobrze/zaliczyłeś ciężki test/ wykonałeś/aś trening -> wrzuć wybraną kwotę

Kup sobie coś co da ci przyjemność, najlepiej na co będziesz patrzeć dłuższy czas, co będzie cię stymulowało do kolejnych działań.

Powodzenia! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz