piątek, 11 marca 2016

Zwalczamy cellulit!

Widzę, że ty też masz swojego nieodłącznego przyjaciela skoro tu zaglądasz, żeby szukać sposobów na pozbycie się go raz na zawsze. Jak każda kobieta jestem wytrwałą weteranką walki z nim i dziś podzielę się z tobą moim sposobami jakie testowałam (a było ich sporo), nie będę się wypowiadać jak bardzo mi pomogły, bo część z nich za krótko stosowałam z różnych powodów, ale mam nadzieję, że odkryjesz pewną ''amunicję'' o jakiej nie miałaś pojęcia!


1 Dieta

Chyba niezbyt cię zaskoczyłam, ale fakt, że wiele kobiet ''wie, a nie rozumie'' zmusza mnie do opisania tego ponownie. Fakt, że masz cellulit jest spowodowany twoimi nocnymi pielgrzymkami do lodówki po kiełbasę i bułkę. Jesteś miłośniczką fast foodów? Kochasz cole light? Od dziś szukaj nowej rozrywki, słyszałam o takiej jednej, nazywa się zdrowe odżywianie.

2 Woda

Cellulit spowodowany nadwagą to nie jest jedyny przyjaciel, mamy też cellulit wodny, który powstał przez zatrzymywanie wody w organizmie. Nasza broń? Woda niegazowana 1,5l dziennie, ograniczenie soli w diecie (zatrzymuje wodę)

3 Krem i olejek antycellulitowy

Na rynku obecnie mamy ogromny wybór takich specyfików, używaj ich, ale jeśli mają w składzie, np. kofeinę, cynamon, wyciągi z roślin, ja obecnie stosuję olejek w 100% organiczny z 20 minerałami z Morza Martwego i 4 olejkami organicznymi - Planeta Organica.

4 Bańka chińska - HIT!

To mój zdecydowany faworyt z najlepszymi opiniami od innych kobiet jak i ode mnie. Na czym polega masaż bańkami? Działamy 2w1 - nakładając olejek antycellulitowy i wykonując masaż bańką, nie tylko poprawiamy krążenie, ale także rozgrzewamy skórę, wprowadzamy substancje aktywne i rozbijamy tkankę tłuszczową. Bańki chińskie znajdziesz w aptece za około 20-30 zł w różnych rozmiarach. Cała idea polega na wytworzeniu podciśnienia przez zasysanie skóry, nie przesadzaj z siłą, bo możesz uszkodzić naczynka i zrobić siniaki - masaż nie należy do najprzyjemniejszych.5 Bodywrapping

Na ten temat planuję zrobić osobny post, ale to co musisz wiedzieć to to, że potrzebujesz odpowiedniego rozgrzewającego kosmetyku, polecam bingospa i folii,  to cały wydatek. Rozmasuj niewielką ilość preparatu na wybrane części ciała, owiń je folią i biegnij pod kołdrę i teraz czekamy... jeszcze chwilę... tak to teraz czujesz piekielny ogień wszędzie gdzie się nasmarowałaś! Teraz tak leż przez około 20 minut jako odkupienie win za ostatnie frytki co w nocy jadłaś! Jak już poczujesz, że żałujesz tych wszystkich ciasteczek idź pod prysznic pod zimną wodę.

6 Sport

Nie musisz tworzyć koalicji Ewy Chodakowskiej, po prostu rusz swój tyłek gdzieś, w trakcie treningu pobudzasz krążenie, przepływ tlenu i spalasz tłuszcz. To najkrótsza i najlepsza zachęta.

7 Masażer

Żeby wspomóc masaż możesz użyć specjalnych urządzeń - rękawic, szczotek, rollerów. Na pewno będzie to efektywniejsze, niż samo rozsmarowanie olejku na ciele samą dłonią.

8 Peeling kawowy

Możesz wykonać go samodzielnie łącząc składniki prosto z szafki, np. mielona kawa, olejki, cynamon, jeśli jesteś zbyt leniwa wypróbuj bardzo cenione przez kobiety peelingi bodyboom, są przecudowne już w samych swoich opakowaniach, nie wspominając o naturalnych składnikach wewnątrz.


9 Ostatni i najważniejszy sposób

Cierpliwość!

Mam nadzieję, że poczułaś wsparcie z mojej strony oraz, że jesteś świadoma, że nie ty pierwsza i nie ostatnia sobie z tym musisz radzić :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz