czwartek, 28 kwietnia 2016

Dlaczego potrzebujesz wody?


Jako osoba, która stara się żyć zdrowo na pewno wiesz, że woda to podstawa i zastępuje razem z różnymi herbatami wszelkie inne śmieciowe napoje. Porozmawiajmy dziś o tym co daje nam jej obecność i o sposobach jak pić jej więcej! :)

Jestem typowym wielbłądem, który na siłę czasem wmusza łyk wody przez cały dzień, to dość frustrujące, więc przychodzę dziś z pomocą dla wszystkich wielbłądów!
1 Obniżka kalorii

Już od dawna wiadomo, że nieświadomie dostarczamy sobie masę kalorii z samych napojów, które są tylko dodatkiem do głównej bomby kalorycznej, zamieniając wszelkie napoje gazowane, kolorowe, słodzone i smakowe na rzecz wody (powiedzmy jedna puszka 330 ml) - oszczędzamy około 200-300 kcal! Jeśli twoim celem nie jest liczenie kalorii, to wyobraź sobie że zamiast puszki paskudnej fanty możesz bez wyrzutów zjeść pączka o tej samej zawartości kalorii :)

2 Bye Bye cellulite!

W moich postach o walce z cellulitem opisywałam wiele skutecznych sposobów walki z naszym nieprzyjacielem, jednak najlepsza, najtańsza metoda to po prostu woda. Jest najlepszym pogromcą szczególnie cellulitu wodnego, który powstaje przez zatrzymywanie wody w organizmie. Czytaj o innych sposobach tu i tu

3 Mniejszy głód

Jeśli jesteś zdesperowana, odliczasz minuty do kolejnego posiłku i ciągle jest ich ponad 100, a twoje myśli krążą wokół majonezu i pączków weź wodę! Oszukując swój żołądek zagłuszysz uczucie głodu między posiłkami (nie mylić z głodzeniem się i piciem samej wody!!)  oraz zapobiegniesz rzuceniu się na niepotrzebne kalorie, dodatkowo pijąc przed posiłkami zjesz mniej :)

4 Poprawa kondycji skóry

W większości jesteśmy stworzeni z wody, więc jej niedobory robią naprawdę duże szkody. Jeśli zaczniesz pić minimum 1L wody dziennie zauważysz poprawę jędrności skóry, stanu cery oraz zmniejszysz cienie pod oczami.Ile pić wody dziennie?

Mamy 3 sposoby przeliczania ilości wody

  • 1 ml na 1 kcal 
  • 30 ml na 1kg masy ciała 
  • 1 litr na 30 kg 
Jeśli ważysz 60 kg musisz pić min. 2litry wody dziennie wg metody nr 3 :)

Pijąc wodę po obudzeniu podziel swój wynik na 3, co w praktyce daje około 0,7L z ranaJakie są skutki niedoboru?

Gdy odczuwasz pragnienie oznacza to, że twój organizm się odwodnił o około 2%, gdy dojdzie do 10% nie jesteśmy zdolni do wysiłku fizycznego, a przy ok. 22% dochodzi do śmierci.


Jak się zachęcić do picia?

Do poznania sposobów zapraszam na wpis, gdzie zadałam to pytanie i podzieliliście się ze mną swoimi sposobami  klik :) 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz