niedziela, 15 kwietnia 2018

DIY:cukrowy peeling zastępujący balsam
Wracasz wieczorem zmęczona do domu, jedyne o czym myślisz to żeby pójść spać, zmiana ubrań na piżamę to szczyt możliwości zanim oczy się same zamkną. Rano wstajesz, spóźniona wychodzisz z łazienki, ubierasz spódniczkę i widzisz, że nogi są ''ewidentnie niewyjściowe'' i balsam byłby mile widziany... Ale że jak?! :D Nie masz czasu zjeść, a masz się przejmować czekaniem aż wsiąknie balsam w skórę? A gdyby zrobić sobie produkt, który zastąpi nam balsam od razu w czasie kąpieli? 
Mam dla Ciebie taki przepis i zapewniam, że ułatwi życie każdej kobiety, szczególnie gdy nakładanie kolejnych warstw kosmetyków jest ostatnim co nam się chce, a chyba każda z nas zna takie dni :)


Składniki 

  • 150g cukru trzcinowego
  • 50g mieszanki olejów nierafinowanych
  • 1 czysty, wyparzony, szklany słoik z pokrywką
  • opcjonalnie: ekologiczny konserwant, aromat kawowy, ekstrakt z kawy

Wykonanie

  1. Do słoika wsypujemy cukier trzcinowy, który możemy zastąpić zwykłym białym lub solą, pamiętając że w zależności od rozdrobnienia uzyskamy inną siłę ścierania
  2. Dolewamy około 50g olejów lub więcej, ja użyłam oleju jojoba, oleju z pestek moreli i śliwki (ten ostatni daje zapach marcepanu). Możesz stworzyć dowolną mieszankę olejów dobranych do Twoich potrzeb w wybranych proporcjach. Główną zasadą jest utrzymanie stosunku olejów do cukru, aby był wystarczająco tłusty i warstwa utrzymała się nawet po spłukaniu wodą i osuszeniu ręcznikiem.
  3. Opcjonalne składniki dodałam w ilości około 20 kropli każdego z nich. Jeśli chcesz zużyć produkt na 2-3 razy, możesz pominąć konserwant. Ekstrakt z kawy dobrze działa w przypadku cellulitu i gdy chcemy poprawić krążenie :)


Cała tajemnica produktu polega na tym, aby uzyskać konsystencję, w której widać warstwę oleju nad cukrem, takie peelingi zostawiają tłustą powłokę na skórze (zachowasz ją przez poklepywanie skóry ręcznikiem, zamiast tarcia). Dzięki temu nasza skóra jest zabezpieczona przed utratą wody i jest o wiele przyjemniejsza w dotyku :)

Mam nadzieję, że wykorzystasz przepis i spróbujesz zrobić swój domowy, naturalny produkt, który ułatwi Ci życie  i będzie dopasowany do Twojej skóry :)

Ściskam, 

Wiktoria Brak komentarzy:

Prześlij komentarz