środa, 10 października 2018

Czy można prać bardziej ekologicznie?


Nowy miesiąc, a w nim nowy post z moim odkryciem ostatnich tygodni, które bardzo wpisuje się w ideę świadomego życia, którego założeniem jest po prostu dbanie o naszą planetę, bo mamy ją tylko jedną! :) Wprowadziłam zmiany w wielu sferach mojego życia, takich jak gotowanie czy sposób robienia zakupów, ale dziś chciałabym się skupić na czymś co także jest nieuniknioną częścią życia i porządków domowych, a mianowicie na...praniu :) Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że tylko część osób jest gotowa od razu dokonać dużych zmian w swoim życiu, by było bardziej przyjazne środowisku i jedną z nich będzie, np. odrzucenie tradycyjnych środków na rzecz orzechów piorących, ale co z resztą osób, które wolą małe kroki?


Właśnie dla takich osób powstał ten wpis, w którym pokażę i opowiem jak prać bardziej ekologicznie z produktami, które na pierwszy rzut oka nie różnią się tak bardzo od tych, których używasz zazwyczaj :)

Od kilku tygodni testuję produkty marki Flo, a konkretnie żel do prania oraz odplamiacz, czym się różnią od zwykłych środków piorących?

Opis producenta:

1. Receptury z użyciem łatwo biodegradowalnych, skutecznych związków powierzchniowo czynnych

2. Formuły produktów wzbogacone o składniki aktywne m.in. olejki, ekstrakty oraz dodatki funkcyjne

3.  Produkty delikatne dla skóry rąk, testowane dermatologicznie zawierające konserwanty o niskim potencjale alergizującym i starannie dobrane kompozycje zapachowe

4.  Produkty nie zawierają fosforanów i parabenów

5. Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska – wykorzystujemy nowoczesne, proekologiczne technologie, które pozwalają na redukcję zużycia energii i zwiększenie efektywności ekonomicznej (system ISO 50001)

6.  Produkcja  z uwzględnieniem wspomagania ochrony środowiska oraz zapobiegania zanieczyszczeniom zgodnie  z ISO 14001

7.  Wykorzystanie własnej instalacji uzdatniania wody dla najwyższych standardów higieny podczas produkcji

8.  Ponad 20 lat doświadczenia w rozwoju i produkcji najwyższej jakości chemii gospodarczej i kosmetyków. (PCC Consumer Products Kosmet)


Pierwszy raz się spotkałam z takim opisem tego typu produktu i jestem miło zaskoczona również jeśli chodzi o efekty. Pranie robię średnio 2-3x w tygodniu i za każdym razem wszystko było doprane, pachnące, ale zapach jednocześnie nie był duszący i co ważne, na ubraniach nie zostawały resztki produktu jak to czasem bywa przy kapsułkach.


Jeśli chodzi o odplamiacz to najlepiej jego działanie zobrazują zdjęcia przed i po. Tu akurat ścierka kuchenna, na której została plama po soku z czarnej porzeczki, jak widać po odplamianiu i po wypraniu został praktycznie niewidoczny ślad :) To co dodatkowo bardzo doceniam, mimo że to taka mała rzecz, to krótki opis 4 kroków jak marnować mniej produktu i energii co widać na zdjęciu poniżej  :)


Podsumowując, jestem jak najbardziej za kupowaniem tego typu produktów jeśli zaczynamy swoją przygodę z bardziej ekologicznym stylem życia, oczywiście opakowania mogłyby być z tworzywa z recyklingu lub w innej formie, ale patrząc na działanie, niską cenę (około 15 zł za sztukę) i ilość ulepszeń zastosowanych przy tworzeniu produktu to myślę, że nie znam innej alternatywy, która byłaby tak podobna do tradycyjnych środków, co doceni pewnie wiele osób :)

Ściskam, 

Wiktoria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz